Firma rodzinna

Rzemieślniczy Browar Jana to firma rodzinna. Założycielem browaru jest Pan Jan Łapaj, twórca Grupy Łapaj w skład której wchodzą także dwa hotele: VillaVerde**** Congress & SPA z siedzibą w Zawierciu oraz hotel VerdeMontana**** w Kudowie Zdrój. Wszystkie trzy podmioty ściśle ze sobą współpracują i zarządzane są przez rodzinę Państwa Łapaj.

Pierwsze piwo

W sierpniu 2015 roku uwarzyliśmy pierwsze piwo. W początkowej fazie dysponowaliśmy dwunaczyniową warzelnią o wybiciu 20 hl oraz tankami, umożliwiającymi wyprodukowanie około 300 hl piwa miesięcznie. Po kilku miesiącach warzenia, w odpowiedzi na sygnały płynące z rynku przeprowadziliśmy pierwszą rozbudowę browaru. Nasza leżakownia wzbogaciła się o nowe tanki, a możliwości produkcyjne browaru wzrosły z 300 hl do 600 hl miesięcznie.

Rozwój

W maju 2017 roku wymieniliśmy linię rozlewniczą wraz z pasteryzatorem. Pasteryzator tunelowy zamieniony został przez nowoczesny pasteryzator przepływowy. Praca z tak wysokiej klasy sprzętem, wpłynęła na wydłużenie okresu przydatności do spożycia naszego piwa do 7 miesięcy

Rozbudowa

W październiku 2017 roku po raz kolejny rozbudowaliśmy leżakownie, dokładając kolejne zbiorniki o pojemności 60 hl. W roku 2019 zwiększyliśmy pojemność browaru do 1400 hl piwa miesięcznie oraz rozbudowaliśmy warzelnię do 34hl.

Browar teraz

Jako pierwszy browar Rzemieślniczy w Polsce zrobiliśmy piwo w puszkach. Naszą jakość docenili także właściciele kilku topowych browarów kontaktowych w Polsce dla których mieliśmy przyjemność usługowo warzyć piwo. Aktualnie pracujemy nad wzbogaceniem oferty o piwo BezGlutenowe w stylu Ale.

Zapraszamy do kontaktu

Sklepy, hotele, restauracje i puby
oraz każdego, kto szuka w piwie znacznie więcej.

Marzysz o piwie
z własną etykietą?

Chcesz warzyć swoje piwo
na dużym sprzęcie?

Szukasz niszowego piwa
do swojego sklepu lub lokalu?

Mrzygłodzka 273
42-400 Zawiercie